در ۹ تیر ۱۳۹۷
  • دزدگیر اتومبیل
  • دزدگیر ماشین

دزدگیر اتومبیل یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از دستبرد به اتومبیل یا سرقت آن است. اما آژیرهایی که در پارکینگ‌ها یا خیابان‌ها به صدا درمی‌آیند تقریباً ما را به صدا بی‌تفاوت کرده‌اند. (ماشین قراضه نخرید)

به همین دلیل شما نیاز به سیستمی امنیتی دارید که کاری بیشتر از یک‌صدای کامپیوتری انجام دهد. این‌ها مهم‌ترین مواردی هستند که در هنگام خرید سیستم‌های دزدگیر یا هشدار برای اتومبیلتان باید به یاد داشته باشید.

مطالعه نمایید: چک‌لیست اتومبیل‌ کارکرده و راهنمای خرید

دزدگیر ماشین

ویژگی‌ها

حسگرهای شوک، محافظت در برابر سرقت، دنده‌ی کدگذاری شده و برنامه‌های گوشی تنها  شروع ویژگی‌های سیستم هشدار اتومبیل هست

ند. اصطلاحات مخصوص فناوری راحت می‌توانند شما را بترسانند پس ما معمول‌ترین ویژگی‌های امنیتی اتومبیل‌ها را برای شما ذکر می‌کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام‌ یکی بیشتر به کارتان می‌آید.

حسگرهای شوک

بیشتر سیستم‌های هشدار پیشرفته‌ی اتومبیل‌ها این حسگرهای حرکتی را دارند. هر وقت که به اتومبیل شما بخورند یا ضربه‌ای به آن وارد کنند، حسگر شوک ضربه را تشخیص داده و هشداری می‌فرستد.

اگر سیستم آژیر داشته باشد این هشدار باعث به صدا درآمدن آژیر هم می‌شود. سیستم‌هایی که هشدار را برای موبایل شما می‌فرستند این قابلیت را دارند تا به شما بگویند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

محافظت در برابر سرقت

ویژگی ضد سرقت شاید یک ویژگی اضافه باشد که بتوانید آن را به اتومبیل خود اضافه کنید. محافظت در برابر سرقت ترکیبی از چراغ‌ها، آژیرهای جیرجیر کننده و جلوگیری از روشن شدن اتومبیل است.

بعضی از سیستم‌های هشدار به این هدف طراحی شده‌اند که سارق را با صدای بلندی مجازات کنند، آژیرهای جیغ مانندی که می‌توانند آن‌ها را مجبور به ترک اتومبیل کنند.

کنترل‌های دوطرفه

یک کنترل دوطرفه به شما این امکان را می‌دهد که اتومبیل خود را کنترل کنید و اطلاعاتی در مورد وضعیت اتومبیل خود دریافت نمایید. بیشتر سیستم‌های هشدار اولیه‌ی اتومبیل‌ها فقط یک کنترل یک‌طرفه دارند که به شما امکان قفل یا باز کردن درها و فعال و غیرفعال کردن آژیر را می‌دهند.  با یک کنترل دوطرفه اگر کسی سعی کند وارد اتومبیل شما شود یا آن را روشن کند هم اطلاعاتی به دست شما خواهد رسید.

دنده‌ی کدگذاری شده

همه‌ی دزدها از یک میله برای ورود به اتومبیل استفاده نمی‌کنند. سارقان حرفه‌ای می‌دانند چگونه سیگنال کلید شما را هک کنند و از راه دور اتومبیل شما را باز کنند.

به همین دلیل است که شرکت‌های هشدارهای هوشمند در حال اضافه کردن کدگذاری‌هایی به بخش‌های بی‌سیم هشدار اتومبیل هستند. اگر راحتی ورود به اتومبیل از راه دور را دوست دارید، شاید بخواهید دنبال سیستم امنیتی خاصی بگردید که دزدها را از اتومبیل شما دور نگه می‌دارد.

برنامه‌های تلفن همراه

اصلاً تعجب‌برانگیز نیست که همراه با اتومبیل‌های بدون کلید سیستم‌های امنیتی، اتومبیلی که بتوانید آن را با گوشی خود کنترل کنید هم به بازار بیاید.

شرکت‌های پیشتاز در سیستم‌های امنیتی اتومبیل مانند وایپِر در حال استفاده از فناوری اینترنتی هستند تا کمک کنند که کنترل و نظارت روی اتومبیلتان روی گوشی کف دستتان قرار بگیرد.

برنامه‌های گوشی به شما این امکان را می‌دهند که اتومبیل خود را بررسی کنید و هشدارهای ایمیلی و پیامکی دریافت کنید و بهتر از همه مجبور نیستید یک دسته‌کلید اضافی را با خود به این‌طرف و آن‌طرف ببرید.

نصب سیستم هشدار

نصب یک سیستم هشدار اتومبیل کلی سیم و ور‌رفتن با سیم‌کشی اتومبیل شما را طلب می‌کند. به دلیل این‌که این کار ممکن است برای یک فرد عادی پیچیده باشد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ نصاب حرفه‌ای بروید.

ولی این کار می‌تواند قیمت کلی سیستم هشدار اتومبیل شما را چند صد دلار افزایش دهد. اگر خودتان دانش کافی را دارید و می‌خواهید این کار را امتحان کنید بدانید که تنها نیستید. بسیاری از دارنده‌های سیستم هشدار اتومبیل خودشان کار نصب را انجام داده‌اند؛ ولی به یاد داشته باشید که نصب کردن سیستم توسط شما ممکن است هرگونه ضمانت قطعات را از بین ببرد.