در ۲۱ دی ۱۳۹۷
 • خرید
 • دست دوم
 • لباسشویی

اگر در مضیقه مالی هستید ماشین لباسشویی دست دو میتواند یک گزینه مناسب برای خرید باشد گرچه ممکن است به خوبی یک جنس نو نباشد.  خیلی‌ها ممکن است بگویند که خرید یک ماشین لباسشویی دست دو یا قدیمی راه خیلی خوبی برای پس انداز است اما واقعیت این است که خرید اجناس دست دوم و کارکرده همراه با خطر و اشکالاتی است.

مطالعه نمایید: چه وسایلی را دست دوم بخریم

اما این به آن معنی نیست که نباید این گزینه را در نظر بگیرید. فقط باید مطمئن شوید که از همه مواردی که لازم است هنگام خرید یک لباسشویی دست دو چک نمایید اطلاع دارید. در این مقاله ما میخواهیم همین موارد را بررسی نماییم.

مطالعه نمایید:کالای دست دوم بخرید و از مزایای آن بهره مند شوید

۶ مورد که باید هنگام خرید یک لباسشویی دست دو در نظر داشته باشید.

ظرفیت

خواه لباسشویی ای که میخواید خریداری کنید نو باشد خواه دست دو، اولین چیزی که باید دقت کنید ظرفیت آن است. تصمیم در مورد ظرفیت،‌ بستگی به تعداد دفعات استفاده از ماشین و نیز تعداد اعضای خانواده شما دارد. امتیاز مثبت انتخاب یک لباسشویی با ظرفیت بالا این است که در هر بار استفاده میتوانید لباس‌های بیشتری را بشویید. این به آن معنی است که از ماشین کمتر استفاده میکنید که در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف برق و آب میشود.

ظرفیت ماشین‌های لباسشویی از ۳ تا ۹ کیلوگرم متغیر است ولی ظرفیت مطلوب بیشتر خانواده‌ها ۷ کیلوگرم است. نکته آخر اینکه، چیزی به اسم ظرفیت ایده‌آل وجود ندارد و شما باید ظرفیت مناسب را بر مبنای نیازهای خودتان تعیین کنید.

مارک

بعد از انتخاب ظرفیت مناسب نوبت به انتخاب مارک مناسب میرسد. برخی از سازندگان از منظر قابلیت اطمینان بهتر عمل میکنند. خرید وسایل برقی کارکرده میتواند دشوار باشد، و شما باید نهایت وسواس را بکار ببرید. دقت کنید که ماشین لباسشویی ساخت یک کارخانه معتبر باشد. اینگونه لباسشویی ها بیشتر از بقیه عمر میکنند. این مورد در هنگام خرید لباسشویی دست دو اهمیت ویژه ای دارد.

سال تولید

همانطور که همه‌ ما میدانیم کارکرد بهینه لوازم خانگی به مرور زمان کم میشود. و این دلیلی است برای اینکه سال تولید دستگاه مورد نظر را بدانید. آنطور که تخمین ها میگویند، بهتر است بیخیال خرید دستگاهی که ۵ سال از عمرش گذشته است شوید تا از دردسر نگهداری و تعمیر جلوگیری کنید. توصیه این است که در حد امکان از خرید لباسشویی ای که بیشتر از ۲ یا ۳ سال عمر کرده است صرف نظر کنید.

سرویس پشتیبانی به درد بخور

هنگام خرید لوازم خانگی دست دو ،‌واجب است که بدانید در صورت مواجه شدن با اشکال با چه کسی تماس بگیرید. برای حداقل دردسر، بهتر است که مدل هایی را خریداری کنید که هنوز تولید می‌شوند و نه آن مدل هایی که دیگر تولید نمیشوند. خرید اینگونه مدل ها، در صورت نیاز به تعویض قطعه‌، کار را برای شما راحت‌تر خواهد کرد.

سطلی یا درب از جلو

در نوع سطلی ماشین لباسشویی لباس از بالا وارد ماشین می‌شود در حالی که در مدل درب از جلو البسه از جلوی ماشین وارد محفظه می شوند. مدل های سطلی به چند دلیل محبوبیت بیشتری دارند.

 • دردسر نگهداری کمتر
 • بهره وری بیشتر
 • راحتی تعمیر
 • نسبتاً ارزان‌تر

ولی در صورتی که زیاد لباس نمیشویید میتوانید نوع درب از جلو را انتخاب کنید چون از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه تر از نوع سطلی مشابهشان هستند.

سلامت دستگاه

در آخر اینکه حتماً چک کنید که دستگاه کاملاً سالم باشد. برای حصول اطمینان موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سرعت چرخش چرخ
 • هرگونه صدای عجیب غریب یا بلند که میتواند نشانه اشکال پنهان باشد.
 • وجود زنگ زدگی روی جداره داخلی یا در ته محفظه
 • وجود هرگونه نشتی
 • علایم صدمه دیدگی روی بدنه
 • وضعیت موتور و خشک کن

به غیر از موارد مذکور، حتماً در مورد نحوه استفاده و نگهداری دستگاه با صاحب قبلی آن صحبت کنید تا از تعمیرات قبلی یا هرگونه مشکلات دیگر باخبر شوید.