در ۳۱ مرداد ۱۳۹۹
  • بی ام دابلیو
  • جیپ
  • خودروی دیزلی

بسیار خب! این طور که پیداست شما دنبال یک شاسی بلند چقر با آن حالت دید از بالا به پایین نسبت به باقی رانندگان هستید اما از طرف دیگر دوستدار سرعت یک خودروی ورزشی هم هستید!

چیزی که نیاز دارید یک شاسی بلند سرعتی است. به این چند گزینه یک نگاهی بیاندازید.

مطالعه نمایید: ۱۰ فناوری برتر اتومبیل‌ در سال ۲۰۱۸


شاسی بلند
(AUDI SQ5 (2013–2017

این یک خودروی دیزلی پرسرعت است! شرکت Audi از این انرژی کم مصرف  با تأثیر مثبت و بازدهی خوب استفاده کرده است که این موضوع با برد این شرکت در مسابقه ۲۴ ساعته استقامت ثابت شد.

این خودرو سال ۲۰۱۳ عرضه شد. دارای موتور دوقلو توربوی ۳ لیتری V6 دیزلی است و ادعا می‌شود که سرعتی‌ترین دیزل شاسی بلند است که در ۵ ثانیه به ۱۰۰ کیلوتر بر ساعت می‌رسد.

با این‌که کندتر است از رقبای بنزینی که در ادامه می‌آید اما مزیت آن در مصرف انرژی بسیار کمتر آن است: صدی ۶.۸ لیتر!


وجود یک رزوناتور صدا در حوالی سیستم اگزوز باعث شده تا موتور این خودرو صدایی غرش آسا تولید کند که بی‌شباهت به صدای یک V8 نیست.

هم‌چنین دارای امکانات و انتخاب‌های زیادی برای تنظیم سرعت می‌باشد که به دلیل وجود یک ستاپ توربوی دوقلو می‌باشد که از هر دو به طور جداگانه به تناسب میزان سرعت استفاده می‌کند.

اتاق این خودرو از نظر طراحی مدرن است.

اگر کل بودجه ۸۰ هزارتایی خود را مصرف کنید می‌توانید حتی گزینه بهتر SQ5 نسل آخر را بخرید که از سال ۲۰۱۷ روانه بازار شده است و کیفیت سواری بسیار بهتری می‌دهد.


شاسی بلند(BMW X5 M (2009–2012


خودروی بی ام دابلیو X5 یک استاندارد جدید در سواری شاسی بلند بود و بنابراین فقط کمی زمان نیاز بود تا بی ام دبلیو یک نسخه خیلی سریع‌تر در دسته M تولید کند.

تا سال ۲۰۰۹ و ورود مدل نسل دوم C5 طول کشید و همین باعث ناراحتی طرفداران این برند شد که باور داشتند مدل X5 نباید در کنار مدل‌های افسانه‌ای سری ۳ و ۵ جا داده شود.

اما شکی نیست که مدل M با سواری عالی که دارد سرعت بالایی نیز دارد. یک V8 با حتی دو توربو باز هم کم می‌آورد!


با یک سیستم کنترل حرکتی حرفه‌ای ۴۰۸ کیلوواتی این مدل می‌تواند از صفر تا صد را ظرف ۴.۷ ثانیه پرش کند.

به لطف قرمان روان و چسبان هنگام راندن در پیچ و خم نیز خوب عمل کرد. هم‌چنین ترمز بزرگ آن واقعاً مؤثر عمل می‌کند.

اگر نوع کامل M را برایتان کمی گران است میت وانید مدل M50d دیزلی را خریداری کنید که دارای سه توربو است!
شاسی بلند


(JEEP GRAND CHEROKEE SRT (2012–2015


جیپ ماشین کوه و کمر است درست است؟ معمولاً بله اما این مدل Cherokee Grand SRT متفاوت است.

برند مشهور ۴ در ۴ آمریکایی با این شاسی بلند سرعتی از سال ۲۰۰۶ بازی کرده است و به خریدارانش خودرویی داده است که می‌تواند نزدیک به رقبایی نظیر بی ام دابلیو یا مرسدس یا پورش باشد با تقریباً نصف قیمت آن‌ها!

اگر کل بودجه ۸۰ هزار دلاری را خرج کنید می‌توانید مدل جدیدتر آن را خریداری کنید.

در سال ۲۰۱۲ که سال پس از معرفی نسل چهارم این سری بود ظرفیت موتور مدل SRT  از ۶.۱ لیتر به ۶.۴ لیتر افزایش پیدا کرد که منجر به صفر تا صد کمتر از ۵ ثانیه شد!

صدای پر خروش موتور آن انگار از یک ماشین مسابقه NASCAR می‌آید! جعبه دنده اتوماتیک از ۵ سرعت به هشت تا افزایش پیدا کرد.

با داشتن یک سپر عقب عمیق و پهن و چرخ‌های ۲۰ اینچی و ترمز‌های قدرتمند به همراه قیافه جسور آن، این خودرو می‌تواند یک گزینه معقول به جای مدل‌های دیگر ذکر شده باشد.
MERCEDES-BENZ ML63 AMG


MERCEDES-BENZ ML63 AMG (2012-(2015


یک مقاله در مورد ماشین‌های سرعتی بدون ذکر نام AMG؟ امکان ندارد. نوبت مرسدس بنز ML63 است.

این خودرو جایگزین مدل AMG ML55 است که اولین خودروی این سری است که موتور V8 ۶.۲ لیتری با قدرت 375Kw ارائه می‌کند.

بدک نیست! اما می‌توانید با خرید مدل جدیدتر ۲۰۱۲ به بعد صاحب موتور ۳۸۶ کیلوواتی با توربوی ۵.۵ لیتری هشت سیلندر V8 شوید که صفر تا صد را از ۵ ثانیه به ۴.۸ ثانیه کاهش می‌دهد. هم‌چنین از نظر مصرف انرژی نیز به صرف‌تر است.

یا این‌که می‌توانید کمترش کنید و به ۴.۷ ثانیه برسانید اگر که دنبال مدل ML63 باشید که دارای پک دلبخواهی سرعتی AMG است که قدرت موتور را به ۴۱۰KW می‌رساند و  یک دهم به شتاب می‌افزاید بدون آن‌که مصرف بیشتری داشته باشد.

ML63s دارای سیستم تعلیق هوایی چهار چرخه خودروهای مسابقاتی است. چرخ فرمان آن بهترین حالت نیست اما با این حال هندلینگ آن لذت بخش است.

PORSCHE CAYENNE TURBO/GTS )(2007–2012


هواداران اتومبیل در زمان معرفی Porsche SUV در سال ۲۰۰۲ وحشت زده شدند ولی با این حال فروش بالای سری Cayenne به افزایش سرمایه این کمپانی سازنده ماشین‌های سرعتی کمک کرد و این شامل مدل نمادین 911 هم می‌شود.

Cayenne از چندین نظر به اسم پورش وفادار است – مخصوصاً نسخه‌های Turbo و GTS که مدل‌های ارزشمندی برای لیست کوتاه شاسی بلند سرعتی این کمپانی است.

مدل Turbo که سال ۲۰۱۰ در دسته نسل دوم Cayenne معرفی شد قدرت و شتاب مدل اصلی را افزایش داد.  با این‌که موتور هشت سیلندر دابل توربو با قدرت 368kw هنوز راه دارد تا به مدل BMW X5 برسد اما از نظر صفر تا صد با زمان ۴.۷ ثانیه ای که دارد می‌تواند با آن رقابت کند.

از نظر بدنه سبک‌تر و پایین‌تر از مدل BMW است و هم‌چنین با داشتن چهار چرخ متحرک از نظر هندلینگ برتری دارد.

برای رانندگان مشتاق و دو آتشه یک گزینه دیگر هم وجود دارد. مدل GTS از سال ۲۰۰۸. این نوع کلاً بیخیال تمام ویژگی‌های کوه و کمر شده و به جای آن دنبال یک بدنه مسابقاتی می‌رود که ارتفاع کمتری دارد و دارای چرخ‌های ۲۱ اینچی است.

هم‌چنین دارای قدرت ۳۰۰ کیلو واتی از موتور ۸ سیلندری بدون توربو است.شاسی بلند


(SUBARU FORESTER XT (2011-2018

برند Subaru بسیار در دهه ۹۰ موفق بود به لطف ماشین مسابقاتی مخصوص جاده به نام ImprezaWRX و همین باعث شد تا کمی از جادوی آن را در شاسی بلند Forester  جا دهد.

نتیجه‌ای که داشت کمی مضحک بود که نامش Forester GT بود – احتمالاً اولین شاسی بلند سرعتی دنیا – که از موتور توربوی WRX استفاده می‌کرد و دارای یک هود هواکشی بود.

کمی بعد  شرکت‌های بیمه از وجود این مدل مطلع شدند و هزینه‌های سنگین آن‌ها باعث شد تا Subaru به یک مدل کمتر مسابقاتی به نام XT روی آورد.

قدرت موتور با‌گذشت چندین نسل فقط بالا رفته و پایین نیامده و با این حساب آخرین مدلی که بخرید قدرت سرعت بیشتری به شما می‌دهد.

آخرین مدل XT که بدون توربوست معادل ۱۷۷kw قدرت موتور به ازای چهار سیلندر ۲.۵ لیتری می‌دهد که با داشتن یک آپشن جداگانه قیمتی کمتر از ۵۰ هزار دلار دارد.

اگر مدل XT Premium را بگیرید کلی آپشن‌های گوناگون بدست می‌آورید.

Subaru هرگز خودروهای Forester خود را به نشان STI که نشان سرعتش است مزین نکرده اما با نسخه 2011 S کمی به سمت سرعتی بودن نزدیک شد چون دارای سیستم تعلیق سفت و سخت‌تر و کمی قدرت بیشتر (۱۹۳kw) از مدل XT همان زمان است.