وبلاگ شیدو

وبلاگ سایت آگهی های رایگان شیدو

چطور هنگام سفر مراقب اضطراب و وضعیت سلامت روانی خود باشیم؟

اردیبهشت 2, 1398, توسط تیم شیدو, دسته سفر, همه مطالب

سفر میتواند هیجان انگیز، انرژی زا، آرامش بخش و حتی درآمد زا باشد. همچنین میتواند پراضطراب و  در برخی موارد باعث مشکلات روانی مانند افسردگی، نگرانی یا استفاده از مواد مخدر باشد.

شاید مجبور شوید با محیط جدید، مردم غریبه، یا حتی رسوم متفاوت سازگارشوید. برای مقابله با این مشکلات میتوانید کارهایی انجام دهید. برای نمونه، میتوانید اضطراب خود را مدیریت کنید و برنامه درمانی خود را ادامه دهید. نیز میتوانید از سفر برای بهبود وضعیت روانی خود بهره ببرید و برای اضطرابهای روانی احتمالی پیش رو برنامه‌ای بچینید.

روش مقابله با اضطراب

سفر

 

۱. در مورد مقصد خود بیشتر اطلاعات کسب کنید.

مسافرت میتواند لذت بخش و آرامش بخش یا از طرف دیگر پراضطراب باشد. شاید نگران نبود آشنای زیاد یا ندانستن رسوم یا بلد نبودن مسیر باشید. یک راه که میتواند اضطراب مسافرت را کاهش داده و برای وضعیت روان خود بهتر کنید این است که قبل از حرکت تا حد ممکن در مورد مقصد خود اطلاعات بدست آورید.

 

 

۲. اضطراب خود را هنگام سفر با دیگران مدیریت کنید.

مسافرت با کسی که معتمد شماست میتواند مزیت‌های زیادی داشته باشد. همراهان خوب میتوانند اضطراب ناشی از مسافرت نامطمئن را با اطمینان خاطر دادن و با کمک به شما برای مدیریت سلامت روانیتان رفع کنند. اگر برایتان مقدور است سعی کنید با کسی سفر کنید که حامیتان باشد نه کسی که همین الان هم موجب اضطرابتان می شود.

 

 

اضطراب در سفر

 

۳. مراقب خلق و خوی خود باشید.

به این معنا که مراقب افکار و احساسات خود در هر لحظه باشید. به این معنا که در لحظه زندگی کنید. هنگام سفر مطمئن شوید که به تغییرات جزیی در خلق و خوی خویش آگاه هستید. آنجام این کار میتواند از مشکلات روانی که ممکن است پیش بیاید باخبرتان کند.

 

 

۴. فعال باشید.

فعالیت بدنی راهی عالی برای کنترل سلامت فیزیکی و اضطراب و سلامت روانیتان است. فرقی نمی کند خانه باشید یا در حال سفر کاری یا تفریحی.  فعالیت بدنی به شما کمک میکند تا تنش را رفع کنید و انرژی به شما میبخشد و خلق و خویتان را بهتر میکند.  وقتی در سفر هستید مدتی را هر روز به فعالیت فیزیکی اختصاص دهید.

 

 

سفر

 

۵. تمدد اعصاب تمرین کنید.

داشتن چندین راه برای تمدد اعصاب می‌تواند بسیار به اضطراب ناشی از مسافرت کمک کند. توانایی آرام کردن خودتان وقتی عصبی می‌شوید یا تنها یا نگران، به شما در کنترل سلامت روانیتان در هنگام سفر کمک شایانی خواهد کرد.

 

۶. ارتباطتان را با اعضای خانواده قطع نکنید.

خیلی غریب نیست که افراد در حال سفر احساس تنهایی و انزوا و کمی اضطراب به خاطر شرایط جدید داشته باشند. این مورد به ویژه در مورد سفرهای خارج کشور یا سفرهای طولانی صدق میکند. این موضوع میتواند به شدت به وضعیت روانی شما لطمه وارد کند و احساس افسردگی یا نگرانی را تقویت کند. می‌توانید با حفظ ارتباط با اعضای خانواده سلامت روانتان را حفظ کنید.

 

 

سفر کردن

 

۷. خاطرات رو بنویسید.

خاطره نویسی راهی عالی برای سند کردن سفر و خاطرات آن است. همچنین راه مناسبی برای بررسی و زدودن خاطرات بد و مشکلات است. روزی چند دقیقه را به این کار اختصاص دهید.

 

روش ادامه طول درمان

 

۱. روانپزشک یا مشاور خود را در جریان بگذارید.

این کار از چند حیث مفید است. مشاور میتواند در مورد خدماتی که باید از آن در طول سفر بهره مند باشید به شما برنامه بدهد و همچنین خدماتی که باید موقتاً متوقف شوند.  همچنین میتوانند دسترسی به خدمات پزشکی را در طول سفر تسهیل کنند.

 

 

۲. به مصرف داروها ادامه دهید.

اگر در حال حاضر از داروی روانی استفاده میکنید آن را ادامه دهید. حس مثبتی که در سفر ایجاد می‌شود ممکن است شما را گول بزند تا دارو را قطع کنید. اما با مصرف نکردن دارو ممکن است حالات روحی شما بهم بریزد.

 

۳. خدمات مورد نظر را در مقصد آماده کنید.

این موضوع درسفرهای طولانی مدت بسیار حایز اهمیت است. دسترسی به خدمات مشاوره در زمان سفر میتواند بسیار در پیشگیری از مشکلات روحی کمکتان کند.

 

روش لذت بردن از سفر

 

سفر

 

۱. استراحت کنید.

احتمالاً در زندگی روزمره تان کلی دغدغه دارید و سرتان حسابی شلوغ است. در طول سفرتان نیز ممکن است به همان اندازه فکرتان درگیر سیر و سیاحت و گشت گذار شود. اما این کار باعث اضطراب و خستگی بیشتر خواهد شد. به جای این کار میتوانید از سفرتان به عنوان فرصتی برای استراحت و آسودگی استفاده کنید.

 

 

۲. به خودتان برسید.

خاص به نظر رسیدن در سفر یک امر عادی است. در‌واقع چیز خوبی است. کمی رسیدگی به سر و وضعتان می‌تواند در بهبود اعتماد به نفس و وضعیت روحی کمکتان کند.

 

تمدد اعصاب

 

۲. روابطتان را تحکیم کنید.

اگر با دوستی یا عشقتان سفر میکنید از سفرتان به عنوان فرصتی در جهت تجکیم روابط استفاده کنید. بودن با هم بدون وجود دغدغه های روزانه به شما کمک میکند تا بیشتر با هم خوش باشید و به همان میزان اضطراب شما را کاهش میدهد.

 

خب، شما چی فکر می‌کنید؟