در ۱ شهریور ۱۳۹۷
  • حمایت از محیط زیست
  • زیست محیطی
  • محیط زیست
  • کسب و کار

سازگار کردن کسب و کار با محیط زیست یک سرمایه‌گذاری برای آینده است و نیازی نیست خرج زیادی بردارد. اقدامات ساده  زیر را بررسی کنید تا شرکت خود را نسبت به محیط‌ زیست تطابق پذیرتر کنید.

ممکن است قبلا هم به این موضوع فکر کرده باشید، اما به نظر می آمده که هزینه زیادی برای شما داشته باشد. درست است؟

مطالعه نمایید: راهنمایی برای یک زندگی دوست محیط زیست

به چندین دلیل این کار یک سرمایه‌گذاری برای آینده است. بر اساس گزارشات اداره‌ی محافظت از محیط‌ زیست ایالات‌متحده شکی وجود ندارد که مشکلات زیست‌محیطی قرار است مقررات و چشم‌انداز بازار را در آینده‌ی نزدیک تغییر دهند.

مطالعه نمایید: کووید-۱۹ چه چیزی می‌تواند در زمینه توسعه پایدار به ما یاد دهد؟

شرکت‌هایی که در مصرف انرژی خود صرفه‌جویی می‌کنند شانس بیشتری دارند که با این تغییرات منفی سازگاری پیدا کنند و در زمان وقوع مشکلاتی مثل افزایش شدید قیمت انرژی موقعیت خود را حفظ کنند.

کسب و کار و حمایت از محیط زیست

علاوه بر این مصرف‌کنندگان هم در حال رفتن به سمت محصولات سازگاربامحیط‌ زیست، غیر سمی و ایمن هستند. آگاهی مردم در مورد انتخاب‌هایشان در حال افزایش است و آن‌ها حاضر هستند تا پول خود را خرج محصولی کنند که منجر به حمایت از این جریان شود و از خانواده‌ی خود محافظت کنند.

خود این امر می‌تواند به‌اندازه‌ی کافی در شرکت‌ها انگیزه ایجاد کند. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در حال سرمایه‌گذاری بیلیون‌ها دلار هزینه در برنامه‌های سازگاربامحیط‌ زیست هستند – خود یک مثال است که شرکت‌های کوچک‌تر هم باید همین مسیر را ادامه دهند.

شرکت سَندز لاس‌وگاس برخی از زیباترین و محبوب‌ترین املاک تجاری و مراکز اجلاس را در جهان به فروش می‌رساند.

در سال 2010 برنامه‌ی سازگاری با محیط‌ زیست این شرکت آغاز شد. امروزه این برنامه‌ی باارزش یکی از استراتژی‌های کلی کاری این شرکت محسوب می‌شود. یک گردش در پشت‌صحنه‌ی این شرکت نشان می‌دهد که مرکزی بازیافتی در این شرکت وجود دارد که در آن کارمندان همه‌ی زباله‌های خود را تحویل می‌دهند تا قابل بازیافت‌های آن‌ها جدا شوند.

آن‌ها همچنین میلیون‌ها گالن آب را هم بازیافت و تصفیه می‌کنند تا در تزئینات آبی خود و دست‌شویی‌ها از آن‌ها استفاده کنند. و مصرف برق هم تا همین زمان 5 درصد کاهش‌یافته است؛ این کاهش با در نظر گرفتن افزایش 27 درصدی درآمد خالص که به‌طور طبیعی درخواست برای مصرف برق را افزایش می‌دهد، خیلی خوب است.

خبر خوش این است که چنین برنامه‌هایی قرار نیست برای کسب‌وکارهای کوچک هزینه‌ی زیادی داشته باشند. از این اقدامات پیروی کنید تا در برنامه‌ی سازگاری با محیط‌ زیست خودتان را آغاز کنید.

تفکر سازگاربامحیط‌ زیست را بخشی از فرهنگ شرکت خود کنید

کارمندان خود را در این بینش جدید خود درگیر کنید. برای خود اهداف راندمانی تعریف کنید و با موفقیت در آن‌ها جشن بگیرید و خوش بگذرانید.

چگونه می‌توانید پس‌انداز خود را محاسبه کنید؟ چگونه این مأموریت زیست‌محیطی شما می‌تواند جامعه را بهتر کند و مشتریان شما را راضی‌تر؟ از کارمندان خود ایده بگیرید و آن‌ها با آغوش گرم اهداف جدید شما را می‌پذیرند.

لامپها را عوض کنید

شما مثل شرکت سندز لاس‌وگاس به‌طور سالانه 10 میلیون کیلووات برق مصرف نمی‌کنید اما تغییر لامپ‌ها به انواع LED مطمئناً ارزش سرمایه‌گذاری دارد. LEDها به‌شدت برق کمتری مصرف می‌کنند و جیوه و دیگر گازهای سمی را هم ندارند که در چراغ‌های رشته‌ای و مهتابی موجود هستند. در ابتدا گران هستند ولی پنج برابر دیگر لامپ‌ها طول عمر دارند.

بطریهای پلاستیکی را حذف کنید

در سال 2011 تنها در آمریکا 32 میلیون تن زباله‌ی پلاستیکی تولید شد. البته که بخشی از این زباله‌ها بازیافت می‌شوند اما این خطر را بپذیریم؟ یک دستگاه تصفیه‌کننده‌ی آب در دفتر نصب کنید. نه‌تنها آب تازه و تمیز خواهد شد بلکه با دوری از خرید آب در بطری در وقت و پول خود هم صرفه‌جویی می‌کنید.

با فروشندگان سازگاربامحیط زیست کار کنید

به‌عنوان‌مثال شرکت سندز لاس‌وگاس با شرکت‌ها و افرادی کار می‌کند که آن‌ها هم از مقررات سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با محافظت از محیط‌ زیست پیروی می‌کنند. با فروشندگان خود مصاحبه کنید تا اقدامات زیست‌ محیطی آن‌ها را بفهمید. اگر از پرینتر استفاده می‌کنید بپرسید که آن‌ها از کاغذ‌های بازیافتی خود استفاده می‌کنند؟ به دنبال شرکت‌هایی بگردید که از وسایل نقلیه کم‌مصرف استفاده می‌کنند و شرکت‌های تولیدکننده‌ای که از مصرف کربن دیک اکسید خود کاسته‌اند.

از انرژی انسانی محافظت کنید

این حقیقت را در نظر داشته باشید که کارمندان سالم و باانرژی، خلاق‌تر و با بازده بیشتری هستند. با ایجاد محیطی غیر سمی و ایمن به سالم نگه‌داشتن کارمندان خود کمک کنید. غذاهای مفید برای مغز را در جلسات خود سرو کنید: آجیل، میوه‌های طبیعی و سبزیجات و حتی شکلات تلخ همگی در تیزهوشی افراد نقش به سزایی دارند.

میزبان رخدادی برای جذب سرمایه باشید

برنامه‌های انگیزشی برای روابط و تصویر عمومی شما عالی هستند؛ و خود این امر عالی است که از مسئله‌ای بامعنی و قابل‌دسترس حمایت شود. یک هدف زیست‌محیطی برای خود بگذارید و برای آن جذب سرمایه کنید. همه نوع کمپین‌های محافظت از محیط‌ زیست، از درخت‌کاری گرفته تا پرداخت هزینه‌ی تحصیلات مربوط به محیط‌ زیست هم وجود دارند که می‌توانید دریکی از آن‌ها شرکت کنید. به دنبال کاری بروید که به علاقه‌تان نزدیک است و جوامع مجازی و محلی شما را دربرمی‌گیرد.

بازیافت کنید و دوباره استفاده کنید

هرچند وقت یک‌بار کاغذ‌های قدیمی و پلاستیک و شیشه‌ی استفاده‌شده را داخل سطل زباله می‌اندازید؟(چطور خرید از سمساری به حفظ محیط زیست کمک می‌کند؟)

به برنامه‌ی بازیافتی جامعه‌ی خود نگاهی بیندازید و از گروه کاری‌تان کمک بگیرید تا به اهداف خود برسید. به‌علاوه محصولات بازیافتی کاغذی خریداری کنید و از فشنگ جوهر هم برای خودکارهای تمام‌شده‌ی خود استفاده کنید. حتی مبلمان و دیگر وسایل بزرگ هم شامل مواد بازیافتی هستند.

از محصولات شویندهی سازگار با طبیعت استفاده کنید

آیا بوی یک دفتر تمیز را دوست دارید؟ این را داشته باشید که اکثر آن بوها برای بدن شما و محیط اطرافتان سمی هستند. شیشه شوی‌ها، مواد ظرف‌شویی و مربوط به دست‌شویی را با برندهای سازگاربامحیط‌ زیست جایگزین کنید. شاید برخی از آن‌ها در ابتدا گران به نظر برسند اما درنهایت می‌بینید که غلیظ‌تر هستند و در هزینه‌ی شما صرفه‌جویی می‌کنند. سودهای حاصل از این کار شامل سلامتی بیشتر، تمیزی بیشتر، کاهش واکنش‌های آلرژیک و کره‌ی زمینی سالم‌تر است. بهایی کم برای همه‌ی این‌ها طبیعی است.

توسعه‌های سازگاربامحیط‌ زیست نمی‌توانند توسط یک فرد یا یک شرکت انجام شوند. همه باید نقش داشته باشند. شما هم تعهد و نقش خود را با پیوستن به پیشتازان این کار به این آینده‌ی ایمن و سالم نشان دهید.

ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید. برای سازگار کردن دفتر خود با محیط‌ زیست چه کرده‌اید؟