در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  • خرید وسایل دست دوم
  • وسایل دست دوم
  • وسایل کارکرده

با خرید وسایل دست دوم، پول اضافه خرج نکنید. این لوازمی که در ادامه معرفی می‌کنیم علی رقم دست دوم بودن، می‌توانند به همان کیفیت روز اول خود باشند و برای خرید آن‌ها تخفیف هم می‌توان گرفت.

مطالعه نمایید: قبل از خرید لپتاپ دست‌دوم به این نکات توجه کنید

وسایل خانه دست دوم


وسایل و لوازم ورزشی

احتمال زیادی وجود دارد که وسایل باشگاهی مانند تردمیل، الپتیکال (اسکی فضایی) و دمبل بعد از استفاده  و به صورت دست دوم هم در شرایط مطلوبی باشند.

آندریا ورچ، متخصص صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گوید: «بیشتر افراد این وسایل را می‌خرند تا رژیمی را شروع کنند ولی به‌سرعت آن را کنار می‌گذارند و بعد سعی می‌کنند از شر این وسایل که جای زیادی را هم گرفته‌اند خلاص شوند.» فقط مطمئن شوید که در مورد مارکی که خرید می‌کنید تحقیق کرده‌اید و آن را قبل از خرید آزمایش کرده‌اید.

علاوه بر مکان‌های معمولی مثل اینترنت و حراج‌های خانگی، باشگاه‌های محلی که در حال تعویض وسایلشان هستند هم ممکن است وسایل خوبی را به قیمت ارزانی بفروشد. ببینید تردمیل‌هایشان ارزش پول خرج کردن دارند یا نه.

هر وسیله‌ای که ضمانت مادام‌العمر دارد

حتی اگر آن وسیله در بهترین حالتِ خودش نباشد، یک ضمانت مادام‌العمر به این معنی است که شرکت سازنده آن را تعمیر یا جایگزین می‌کند. و نیازی هم نیست نگران مدرکی برای ثابت کردن خرید خود باشید.

اگر مالک اصلی نیستید یعنی مشتری اصلی نیستید نگران نباشید؛ یکی از اهداف آن‌ها این است که با تعمیر یا جایگزین کردن آن وسیله مشتری جدید دیگری برای خود پیدا کنند. شرکت‌ها یا کارخانه‌هایی را پیدا کنید که یا وسیله را تعمیر شده پس می‌فرستند و یا آن را جایگزین می‌کنند.

ابزارآلات

ابزارآلات زیادی مثل چکش و آچار در بازار است که دیگر دلیلی ندارد نوی آن‌ها را بخریم. اگر در بازار هستید می‌توانید دنبال جاهایی بگردید که قصد دارند شغل خود را تغییر دهند و در این راه ابزار خود را هم به فروش می‌رسانند. اگر بتوانید ابزاری که ضمانت مادام‌العمر دارند پیدا کنید که شاهکار کرده‌اید.

مطالعه نمایید: دستگاه UPVC دست دوم

کارت‌های هدیه

خرید کارت‌های هدیه در ابتدا ممکن است ایده‌ی عجیبی به نظر برسد اما باید بدانید که این کار در حال حاضر روزبه‌روز فراگیرتر می‌شود.

مطالعه نمایید: ۱۵ وسیله‌ی دست‌دوم که کادوهایی عالی خواهند بود

با پیدا کردن این کارت‌های هدیه چیزی معادل ده تا سی درصد در هزینه‌ی خود صرفه‌جویی خواهید کرد و درهرصورت هدیه را هم گرفته‌اید.

لوازم جانبی الکترونیکی

با سرعتی که فنّاوری پیش می‌رود، تلفن یا لپ‌تاپی که از پنج سال پیش استفاده‌شده احتمالاً ارزش خریدن ندارد ولی مدل یک سال پیش می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد و به شما هم حس عقب‌ماندگی ندهد.

برای مثال اپل لپ‌تاپ‌های تعمیر شده و کامپیوترهای خاصی را با ضمانت‌های محدودی دوباره می‌فروشد پس می‌بینید که هم‌چین امری ممکن است که شما هم این نوع وسایل را استفاده‌شده بخرید.

مطالعه نمایید: آیفون دست دوم بخرید اما مراقب باشید

به مرکز خرید یا مغازه‌ای بروید که گوشی‌های هوشمند تعمیری خوبی را می‌فروشد. البته در این راه باید از وضعیت شرکت‌هایی که جنسی استفاده‌شده از آن‌ها می‌خرید، مطلع باشید.

مطالعه نمایید: نکاتی که برای خرید دوربین و لنز دست دوم باید بدانید

اگر برند مدنظرتان یک مبرند فرعی محسوب می‌شود و تولید آن ارزان است و اکنون هم تعمیر شده و دوباره عرضه می‌شود پس همین حالا هم مشکلی دارد و باید بدانید که هم‌چین جنسی خیلی دوام نمی‌آورد.

وسایل ورزشی

وسایلی برای ورزش‌های خاصی مثل اسکی یا گلف هم می‌توانند گزینه‌ی خوبی برای خرید به‌صورت استفاده‌شده باشند. مخصوصاً افرادی که تازه ورزشی را شروع می‌کنند به‌صورت معمول وسایل ورزشی را نو می‌خرند ولی ورزش را ادامه نمی‌دهند که یعنی می‌شود این وسایل را در وضعیت مطلوبی از آن‌ها خریداری کرد. و اگر نمی‌خواهید کسی باشید که صدها دلار خرج ورزشی می‌کنید که خودتان دوست ندارید یا بچه‌هایتان دوست ندارند، با خرید وسایل استفاده‌شده پول زیادی را به هدر نخواهید داد. اگر دیدید این ورزش را دوست ندارید، می‌توانید آن وسایل را به شخص دیگری بفروشید و میزانی از پول خرج شده را هم برگردانید.

وسایل نقلیه

اتومبیل‌های جدید به‌محض خارج شدن از پارکینگ تولیدکننده‌ها ارزش زیادی را از دست می‌دهند پس همیشه بهترین گزینه خرید اتومبیل استفاده‌شده است.

مدلی را پیدا کنید که برای سال گذشته است و خیلی هم مسیری را برای اتومبیل جدیدی که ارزان‌تر هم هست طی نکرده. حتی می‌توانید این اتومبیل‌ها را آنلاین هم خریداری کنید ولی فکر نکنید که قیمت همانی است که آن‌جا نوشته شده است.

همیشه با فروشنده مذاکره کنید، مخصوصاً اگر قیمت از دیگر سایت‌ها خیلی بالاتر است. بدانید که قبل از خرید یک اتومبیل استفاده‌شده باید چه مواردی را در نظر بگیرید.

مبلمان

می‌توانید با خرید مبلمان استفاده‌شده‌ای که تعمیر شده به میزان زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید مخصوصاً اگر بتوانید از جای درستی خرید کنید.

فصل خانه تکانی و تعطیلات معمولاً برای پیدا کردن بهترین قیمت‌ها فرصت خوبی هستند چون مردم اغلب سعی دارند وسایل گران‌قیمت را بفروشند و روی آن‌ها سود زیادی کنند.

به سراغ مبلمان اداری بروید و این را در نظر داشته باشید که خرید مبلمان به‌صورت آنلاین اصلاً فکر خوبی نیست و می‌تواند باعث پشیمانی شما شود. حتما مبلمانی که قصد خریدش را دارید از نزدیک ببینید و برررسی کنید.

دوچرخه

دوچرخه‌ای جدید می‌تواند معادل صدها دلار هزینه روی دستتان بگذارد ولی یک مدل استفاده‌شده فقط بخشی از آن هزینه را خواهد داشت.

راهنمای خرید موتور سیکلت دست دوم

می‌شود دوچرخه را آنلاین خرید کرد و حتی می‌شود فقط فریم دوچرخه را خرید و بعد آن را با بخش‌های گران‌قیمت دیگری تجهیز کرد.

لباس

صرفه‌جویی در خرید لباس می‌تواند نود درصد هزینه‌های این بخش را کاهش دهد. مخصوصاً لباس بچه گزینه‌ی خیلی خوبی برای دست‌دوم خریدن است.

قرار است خیلی زود بزرگ شوند و دیگر آن لباس‌ها به دردشان نمی‌خورند. احتمال این زیاد است که خریداران اصلی آن‌ها را به قیمت گرانی خریده باشند یا بیشتر از حد نیازشان خریده باشند و یا آن‌ها را هدیه گرفته باشند پس این لباس‌ها حتی گاهی پوشیده هم نشده‌اند.

قیمت‌های پایین برای مدل‌هایی که مطمئن نیستید از آن‌ها در طولانی‌مدت خوشتان می‌آید یا نه هم گزینه‌ی بهتر دیگری است. اگر از این شلوار جینی که امسال می‌خرید در سال دیگر خسته شوید بازهم پول زیادی هدر نداده‌اید. کفش استثنا است. کفش‌ها معمولاً با پای فردی که آن‌ها را به پا می‌کنند گشاد و راحت می‌شوند پس خرید کفش‌های استفاده‌شده خیلی فکر خوبی نیست.

ساز موسیقی

سازهای قدیمی معمولاً دارای کیفیت بهتری از جدیدها هستند. تولیدکننده‌ها راه‌‌هایی پیدا می‌کنند که از پلاستیک بیشتری به‌جای فلز استفاده کنند و همین باعث پایین آمدن کیفیت صدای سازهای جدید در مقایسه با قدیمی‌ها می‌شود. قبل از خرید میزانی تحقیق کنید و اگر می‌شود ساز را امتحان کنید.

وسایل خانگی بزرگ

به‌صورت کلی باید گفت که اجناس آمریکایی از اجناس چینی عمر بیشتری دارند پس قبل از خرید کمی تحقیق کنید. از فروشنده بپرسید که برای چه مدتی از آن استفاده کرده‌اند و قبل از پول دادن آن را امتحان کنید. علاوه بر این می‌توانید به تعمیرگاه وسایل خانگی بروید و ببینید آیا وسیله‌ی تعمیر شده‌ای دارند که بخواهند بفروشند یا نه. اگر قیمت خوب باشد خرید خوبی خواهد بود چون یک متخصص فنی به آن نگاهی انداخته است و می‌تواند تشخیص دهد آن وسیله می‌تواند برای شما کار کند یا نه. به‌عنوان یک امتیاز این فروشنده‌ها معمولاً وسیله‌ی قدیمی شما را از شما می‌گیرند و وسیله‌ی جدیدتر را به شما می‌دهند پس دیگر خانه‌تان پر از وسایل خانگی به‌دردنخور نخواهد شد.

کتاب درسی

قانون نانوشته این است که هیچ‌وقت کتاب درسی را نو نخرید. گاهی موارد بسیار مفیدی در کتاب‌های استفاده‌شده پیدا می‌کنید مثلاً مردم کتاب درسی را علامت‌گذاری کرده‌اند یا یادداشت‌های خوبی نوشته‌اند. قبلاً حتی این جریان خرید کتاب‌های دست‌دوم پررونق‌تر هم بود. می‌توانید به‌صورت آنلاین هم به دنبال کتاب‌های استفاده‌شده باشید آن‌هم هر کتاب و نه‌فقط کتاب درسی. بعضی افراد هم هستند که کتاب‌های خودشان را اهدا می‌کنند.

وسایل سرگرمی

به دنبال بازی‌های ویدئویی، دی‌وی‌دی و سی‌دی باشید. آن‌ها فقط به دستگاهی وارد و از آن خارج می‌شوند پس معمولاً در وضعیت مطلوبی هستند. علاوه بر این‌که وقتی موردی را که می‌خواهید پیدا می‌کنید، ممکن است بتوانید تخفیف خوبی هم بگیرید. مردم معمولاً کلکسیون‌های کاملی را می‌فروشند.