در ۱ اسفند ۱۳۹۶
  • ارز
  • ارز دیجیتالی
  • تلگرام
  • تونز
  • فیلتر

ارز دیجیتال یا همان  پول دیجیتالی به پول های رمزنگاری شده گفته می شود که جایگزین پول های رایج می باشد . هم اکنون بسیاری از سازمان ها ازواحد پولی دیجیتالی بخصوصی برای فعالیت های خود استفاده میکنند .

اولین ارز دیجیتالی در سال 2009  فعالیت خود را شروع کرده وبیت کوین واتریم نمونه های از ارزهای دیجیتالی می باشند.

یکی از ویژگی های مهمی که ارزهای دیجیتالی دارند این هست که وابسته به هیچ ارگان و سازمان دولتی نیستند و تحریمها بر روی آنها بی اثرمی باشد.

مطالعه نمایید: مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در ارز رمزنگاری‌شده

تلگرام به دلیل امنیت بالای اطلاعاتی و رمزنگاری پیشرفته محبوبیت زیادی بین کاربران دارد.  با توجه به اینکه امروزه از پول های دیجیتالی استقبال بسیاری می شود ، از این رو تلگرام با ارائه طرح ارز دیجیتالی به فکر ایجاد درامد زایی می باشد .

نام تجاری ارز رمزنگاری شده تلگرام “Telegram Open Network”  با نام اختصاری ( ton) معرفی شده است، که برای ارز خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند.

مطالعه نمایید: استخراج بیت‌کوین چیست؟

ارز دیجیتالی تلگرام

عرضه اولیه آن سکه وبه صورت خصوصی با  سرمایه  850 میلیون دلار توسط81 سرمایه گذارارائه شده و سهامی بنام (توافقنامه خرید برای ارز دیجیتال )امضا شده است . هدف از آن جمع اوری سرمایه  اولیه بوده ، وازرکورد فایل کوین پیشی گرفته است . ارائه بعدی که بصورت عمومی می باشد به احتمال زیاد درماه مارس و با سرمایه ای حدود 1.15 میلیارد دلارصورت می پذیرد.

محبوبیت تلگرام بین کاربران وبا داشتن 180 میلیون کاربروافزوده شدن هرروزه به تعداد آنها ازعوامل استقبال این طرح نسبت به محصول های مشابه می باشد.

درطرح ارز رمزنگاری شده تلگرام  این امکان برای کاربران فراهم می شود که در داخل اپیلیکیشن بتوانند به صورت انلاین و در امنیت بالا انتقالات مالی انجام دهند .و این در صورتی است که درسیستم بلاک چین تلگرام  هیچ ارگان و یا سیستم دولتی نمیتواند  بر دارای کاربران نظارت داشته باشد واطلاعات مالی آنها مخفی میماند.